Pytanie (Publiczne)

kas86

Coco Chanel. Napisz wszystko co o niej wiesz!

Skąd pochodziła, co dobrego zrobiła dla ludzkości, jej największe sukcesy i te mniejsze. Coco prywatnie. Jakieś dobre książki na jej temat. Jaki miała styl, z kim konkurowała, życiorys. Chanel teraz.

odpowiedzi 13, wyświetleń 6726
Zobacz pytania w kategorii: Kącik kulturalny

Odpowiedzi (13)

Ja tam popieram inicjatywę Kas, czemu by nie stworzyć mini encyklopedii na stylio, a nóż jakies ciekawostki z życiorysu sie pojawią?

A poza tym kto pyta nie błądzi!!! Pozdro Amira.

Pytanie jak pytanie. Po prostu chciałam zebrać info o niej w jednym miejscu, poszukać też można, ale nie wszystkie ciekawostki można znaleźć w tym cudownym, jak sądzisz, internecie. Nie będę się wstydzić. A tak w ogóle co to z koment???? :/

Ale się chwalicie znajomością życorysu Coco, wystarczy wejść na wikipedie i wpisać Coco Chanel! :/ A ty kas86 to wstydź się wiesz:P. Jak można się o takie coś pytać :/. To jak ja bym nic o niej nie wiedziała, to nawet z czystej ciekawości szperałbym w necie aż zaspokoiłabym swoją ciekawość na temat Coco :)

O taaak a w rolę starszej Coco ma się wcielić Shirley Maclaine. Czekam niecierpliwie na ten film:-) A tutaj cytat z wspomnianej wcześniej biografii Coco Chanel, jak czytam kasiążkę to zapisuje zawsze jakieś cytaty czy fajne zdania. ".....Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. Muszą być szlachetne, a to, co nadaje im moc, kosztuje masę pieniędzy". Coco Chanel.

No i niedługo ma powstać film biograficzny o Chanel z Audrey Tatu w roli głównej :o)

Ta książka którą czytałam to "Coco Chanel-kobieta niezwykła" autor Axel Madsen.

Krążą plotki że miała romans z Lagerfeldem:-) jej prawidziwe imię to Gabrielle, a przydomek Coco przjęła gdy przez krótki czas śpiewała chyba w barach (?)

W minione wakacje czytałam w PL jej biografię i tak na szybko co zapamiętałam to: jej liczne romanse, stworzyła pierwszą torebkę na łańcuszku, tweedowe kostiumy, propagowała noszenie sztucznych pereł, jej ulubiony kwiat Camelia, stworzyła wspomnianą małą czarną, buty z noskami w innym kolorze niż pozostała część buta (to optycznie zmniejsza stopę, a malutkie stópki są podobno bardziej high class).

W czasie drugiej wojny swiatowej romansowała z niemieckim oficerem i szpiegiem Hansem Guntherem von Dincklage. Co ponoć przyczyniło się do spadku jej popularności wśród paryżan (co się im bardzo dziwić nie można).

Odzyskaj hasło