Na podstawie sylwetek stworzonych przez Trinny Woodall i Susannah Constantine przedstawię 12 sylwetek kobiecych.
Na początek prezentuję Gruszkę, oto jej charakterystyczne kształty:

bez_nazwy_2_620_01

 

Jeśli jesteś gruszką to zdajesz sobie zapewne sprawę że najsłabszym miejscem na Twoim ciele są szerokie biodra. Należy je tuszować spódnicami w kształcie trapezu lub bardzo delikatnie rozszerzanymi z lejących (ale nie zbyt cienkich) materiałów.
Najlepszymi spodniami dla Ciebie są eleganckie spodnie w kant, jeśli jeansy to lekko poszerzane.
Aby zrównoważyć ramiona z biodrami bluzki powinny mieć bufki, żaboty lub kieszonki które optycznie powiększają ramiona i biust i przyciągną do nich uwagę.
Zamiast kurtek proponuje płaszcze które zakrywają najszerszą część ciała, jednorzędowe (dwurzędowe bardzo poszerzają i fatalnie wyglądają rozpięte) z szerokim paskiem w talii. Buty na obcasie wydłużą całą sylwetkę, lepszy będzie jednak szerszy słupek niż cienką szpilka, która jest zbyt delikatna do Twoich obfitych bioder.

bez_nazwy_3_620_02

 

 

Fasony niewskazane dla Gruszek to proste płaszcze w których każda część Twojego ciała będzie miała taką samą szerokość, krótkie rozszerzane spódnice podkreślające masywne nogi, ołówkowe spódnice które za będą za bardzo opinać Twoje biodra. Spodnie z kieszeniami na biodrach, bryczesy i wszelkie spodnie z podniesioną talią powiększą optycznie pośladki, biodra i uda. Podobny efekt uzyskasz także w rurkach. Niewskazane są także bluzki o obniżonej talii, gdyż gumka zatrzyma się w najszerszym miejscu.

bez_nazwy_4_620_02

 

foto: pr, KappAhl.com, Butyk.pl

 

logostylistka2