Na pokazie dyplomowym Cracow Fashion Awards zaprezentowała kolekcję „jojo czyt. DżoDżo”, która zdobyła nagrodę partnerów. To damska i męska propozycja mody streetowej inspirowana hip hopem, graffiti i komiksem i Nową Hutą.

  • Skąd pomysł na szkołę projektowania?
Zawsze „tiuningowałam” ubrania, po technikum odzieżowym SAPU było rozwinięciem moich zainteresowań modą, ubraniami, sztuką.
  • Co było inspiracją do stworzenia dyplomowej kolekcji?
Inspiracją „jojo czyt. DżoDżo” była dzielnica Krakowa – Nowa Huta , hip-hop, graffiti i break-dance.
  • A co określiłabyś jako element charakterystyczny dla Twoich projektów/realizacji
Luz, wygoda, kolory, jeans i dzianina, to co charakteryzuje street life.
  • Jakie masz plany na przyszłość - chcesz projektować?
Bardzo chce projektować! Pracowałam już w różnych miejscach, gdzie każdy dzień jest taki sam - to nie dla mnie... Ten widok sfrustrowanych twarzy ludzi w tramwaju, którzy jadą do roboty o 4rano...
Projektowanie wymaga wiele trudu, bo trzeba znaleźć odpowiednie materiały, dodatki itp. Znaleźć - to znaczy jeździć tam i tu. Zawsze coś się dzieje, niezapomniane podróże z przygodami.To jest to co lubię!
  • W co się ubierasz? Jaki masz styl?
Uwielbiam rzeczy wygodne – kocham kombinowane, zniszczone, pofarbowane  jeansy i t-shirty z nadrukami kreskówkowych postaci. Czasem również ubieram się fantazyjnie - w ubrania zrobione przez siebie, albo kombinacje z ciuchów, a wtedy najbardziej lubię obserwować reakcje ludzi na nietuzinkowe zestawienia ubrań.


Serdecznie dziękujemy za udzielenie nam wywiadu i życzymy realizacji wszystkich planów.

Marzena Podolska jest absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.