foto: ONS
Ombre hair
 to oryginalny sposób farbowania włosów, polegający na rozjaśnieniu o ton lub kilka tonów końcówek włosów. Ta metoda świetnie wygląda zarówno na prostych włosach, jak i falowanych. Nic dziwnego więc, że pokochały ją gwiazdy takie, jak Drew Barrymore, Sarah Jessica Parker czy Edyta Górniak, a także blogerki oraz nasze Styliowiczki!

Ten sposób farbowania włosów króluje już od wiosny tego roku. Jeśli dopiero teraz zamarzyły Wam się tego typu włosy, to mamy dla Was dobrą wiadomość - ombre hair wciąż jest supermodne. Świadczy o tym najnowsza fryzura Agnieszki Szulim  która w sobotę, 27 października, zaprezentowała nowe ombre hair w kolejnym odcinku show "Bitwa na głosy". Wcześniej Agnieszka Szulim postawiła na bardzo oryginalne ombre hair, farbując końcówki swoich włosów na różowo. Taki sposób też jest modny, ale zarezerwowany dla odważnych! Wygląda na to, że nasza Styliowiczka NesCafffe do takich należy, bowiem postawiła na niebieskie końcówki. Efekt jest bardzo ciekawy! Równie oryginalną propozycję przedstawiła Roxeenktóra pokazała „odwrócone” ombre hair, polegające na przyciemnieniu końcówek.

Decydując się na ombre hair warto zwrócić uwagę na długość włosów. Ta metoda najlepiej wygląda na półdługich lub długich włosach. Oczywiście jeśli chcemy mieć w taki sposób ufarbowane włosy, to najlepiej udać się do fryzjera, który często po prostu "ściąga" kolor z naszych końcówek, robiąc to w nieregularny sposób. Jednak ombre hair możemy również uzyskać, robiąc je samodzielnie w zaciszu naszej łazienki. Jednak jest to sposób polecany dla doświadczonych Styliowiczek, które wiele razy samodzielnie farbowały swoje włosy.

Fryzjer zazwyczaj sam świetnie dobierze nam odpowiedni odcień naszego ombre hair. Decydując się na samodzielne farbowanie musimy odpowiednio określić kolor farby. Wiele dziewczyn uzyskuje ombre hair, używając rozjaśniacza, jednak z tym produktem należy uważać! Może bardzo zniszczyć nam włosy. Farbując końcówki włosów, warto wybrać o ton lub dwa tony jaśniejszy kolor farby niż kolor, który mamy na głowie. Takie delikatne cieniowanie koloru farbą wygląda najlepiej i najbardziej naturalnie. Farbować trzeba w nieregularny sposób - należy unikać prostej linii, która stworzy okropny i sztuczny efekt na naszej głowie!

A Wy zdecydowałyście się na tego typu farbowanie włosów? Podoba Wam się ombre hair?