agacior89agacior89

Włosy cienkie, delikatne i tłuste

Wszystkie posiadające tłusty puch na głowie- meldować się!
Czego używacie? Jakie szampony, jakie odzywki, co do stylizacji? Czego ABSOLUTNIE unikać?
Moje hity to delikatny szampon dla dzieci
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13947
I maseczka która ich nie obciąża
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=26635
Do stylizacji idealnych nie znalazłam.
Bardzo dobrze tez im co jakiś czas zafundować maseczkę z nafty kosmetycznej bądź oleju rycynowego, stają się zdecydowanie grubsze i lśniące!

Najgorszym niewypałem były dla mnie wszelakie szampony z Avonu 9tego żadnym włosom nie polecam!) i jedwab Farouk (powoduje oklapniecie cieniutkich włosów).
UsiakUsiak
Ale w przypadku osób z przetłuszczającym mi się włosami olej rycynowy może obciążać . Seboradin Lotion wmasowany w skalp + ziaja szampon z rzepy , czasem Wax . Kupilam ostatnio kerastase i szampo9n z odzywka tigi bed head ale nie jestem zadowolona .

agacior89agacior89
No właśnie obciąża, zwłaszcza jak się nie domyje. Ostatnio codziennie wcierałam rycynę z naftą, potem spinałam w kucyk i mówiłam sobie że nic że nie wyglądają najlepiej, kiedyś mi za to podziękują. Dzisiaj umyłam szamponem z SLSami, bez rycyny. No i całkiem fajne te moje włoski :)

dorciadorcia
Ja osobiście używam Pantine-Gęste i mocne. Super działa. Odżywkę oczywiście tylko na same końce;) Włosy nabierają objętości i są lśniące. Wax'a też czasem stosuję, ale tylko raz na dwa tygodniu i na noc... fakt, że włosy stają bardziej nawilżone, ale kiepsko się układają.

paulinkaspaulinkas
wax jak dla mnie rewelacja!! ja też używałam go, wiecie może gdzie można kupić tego orginalnego?? Niestety w mojej aptece przestali go zamawiać, a ten polski jest do d***

klimkowaklimkowa
zawsze można by mieć [url link=http://www.handsomemen.pl/Tag,Mi%C4%99kkie%20w%C5%82osy.html]miekkie włosy[/url] użyć zółtka

BlackKathBlackKath
Nie powinno się płukać włosów ciepłą wodą ani nosić turbanu na umytych włosach :P

lucluuulucluuu
TAK WIĘC ja używam Head & Shoulders aktualnie,
ale to dlatego, że skończył mi się szampon, którego używam zazwyczaj,
czyli Henna Volume.

Stylizacja... Ja, jeśli mam być szczera prostuję włosy i jestem swiadoma, że spalają mi się one przez to, dlatego używam Garnier Fructis Aktiv-Kur.
Ale, jeśli jest taki przypadek... Włosy proste, lecz cienkie, a chcesz je wzmocnić, to proponuję właśnie szampon Henna Volume i odżywkę Farouk BioSilk Thickening Conditioner.
;p

klimkowaklimkowa
a może by mieć piękne włosy coś takiego - [url link=http://www.handsomemen.pl/wlosy,dieta,zdrowe_i_piekne_wlosy___spozywaj_ryby_.html ?]dieta rybna[/url]

NyankoNyanko
Niestety również posiadam ten wielce niewdzięczny typ włosów. Do tego wszystkiego mam skórę skłonną do podrażnień i alergii, więc po większości szamponów wściekle się drapałam po skalpie, po czym lądowały one w koszu albo u koleżanek w łazience :) Drogeryjne szampony to raczej szajs przeładowany silikonami, które działają wygładzająco, ale obciążają i powodują szybkie przetłuszczanie się skóry głowy. Sprawiłam sobie cały zestaw Seboradin Niger i póki co nic mu nie dorównuje. Ma bogaty w ziołowe wyciągi skład. Po jakimś czasie stosowania go zaczęłam myć włosy co drugi dzień, bo dłużej były puszyste. Po myciu zazwyczaj suszę włosy suszarką od spodu, robi się szopa mocno odbita od nasady, którą delikatnie obfukuję lakierem i w ten sposób powstaje całkiem przekonująca ściema, iż posiadam bujny fryz ;) Jak nie podsuszę od dołu, to wyglądają jak smętny naleśnik... :/ Aha, dla niezbyt długich i raczej niezniszczonych włosów dobre są jeszcze szampony dla dzieci - bardzo prosty skład, myją bez podrażniania i oblepiania. Włosy są miękkie i puszyste.

tussaudtussaud
Nie mam tego problemu, bynajmniej nie tak uciążliwego, więc nie potrafię doradzić. Jedyne co wiem to fakt, że częstsze mycie włosów nie spowoduje tego, że staną się one jeszcze bardziej podatne na przetłuszczanie. Dlatego też jeśli widać pierwsze oznaki przetłuszczenia włosów u nasady należy je umyć - tak często jak to konieczne (a częste mycie włosów wchodzi w nawyk ;p ) Trzeba pocieszać się myślą, że kiedyś to ustąpi :)

Odzyskaj hasło