JulaJula

Gdzie dobrze zjeść w Krakowie?

Ja ze swojej strony polecam http://www.mammamia.net.pl/ kuchnia włoska, dobra pizza, świeny wystrój i umiarkowane ceny.
fresa_fresa_
a ja polecam:
"Warsztat" na Izaaka, sałatki są boskie, podpłomyki i pizze. Tanio nawet.
W "Novej" także na Izaaka są bardzo bardzo bardzo pyszne naleśniki ze szpinakiem i jogurtem i serkiem... :))
Horai - plac wolnica bodajże - kocham tam wszystko - kuchnia tajska i japońska palce lizać.

aż zgłodniałam

P.S. ostatnio odkryłam pyszne "more than a cookie" na Syrkomli, koło kina Kijów, ciastka amerykanskie i ociekające czekoladą brownies :D

LuthienLuthien
ja natomiast polecę Kolanko na Kazimierzu, przy Józefa 17. Najlepsze naleśniki w Krakowie - ogromna ilość do wyboru i wiele innych potraw. Ceny również przystępne. :)

aprilapril
Pracuje blisko Rynku, więc jak nie mam dużo czasu i nie chce jesc w MacDonaldzie, wpadam do Lanczowiska.

vinylvinyl
A co oprócz Chimery i Lanczowiska polecacie, jak chcę zjeść szybko, w miarę tanio, smacznie i zdrowo? Najbardziej interesują mnie miejsca w okolicach Rynku, ale wszelkie inne też mile widziane!

miniiminii
A ja jestem fanką chińskiej restauracji na Miodowej! :) chodzę tam od dziecka i pewnie chodzić nie przestane. Jest tam dobre jedzenie, nie czekasz długo na nie długo. Niestety ma też swoje minusy - wystrój nie zachwyca (te różowe ściany i plastikowe podkładki...) Ale i tak lubię tam chodzić

miniiminii
A ja jestem fanką chińskiej restauracji na Miodowej! :) chodzę tam od dziecka i pewnie chodzić nie przestane. Jest tam dobre jedzenie, nie czekasz długo na nie długo. Niestety ma też swoje minusy - wystrój nie zachwyca (te różowe ściany i plastikowe podkładki...) Ale i tak lubię tam chodzić

fresa_fresa_
Cytat: vinyl
A co oprócz Chimery i Lanczowiska polecacie, jak chcę zjeść szybko, w miarę tanio, smacznie i zdrowo?
Najbardziej interesują mnie miejsca w okolicach Rynku, ale wszelkie inne też mile widziane!

To może Botanica na Brackiej? (po prawej stronie idąc od Rynku, badajże tuż za Prowincją) fajne i tanie tosty, długie bajgle z szynką prowansalską itp :)

aprilapril
Cytat: fresa_
Cytat: vinyl
A co oprócz Chimery i Lanczowiska polecacie, jak chcę zjeść szybko, w miarę tanio, smacznie i zdrowo?
Najbardziej interesują mnie miejsca w okolicach Rynku, ale wszelkie inne też mile widziane!

To może Botanica na Brackiej? (po prawej stronie idąc od Rynku, badajże tuż za Prowincją) fajne i tanie tosty, długie bajgle z szynką prowansalską itp :)

zgadzam się! Botanica to ciekawe i smaczne miejsce

yeyeyeye
no to z racji moich wedrówek kulinarnych po miesie dorzuce: Farina na Anny - [drogo] ale fajna kuchnia srodziemnomorska Cherubino na Tomasza - [drogo] - makarony z truflami super Taco - - poselska lub senacja - zawsze je myle - ale to jest lepsze niz to na Rynku - kuchnia meksykańska Studia - kazimierz - plac nowy - kuchnia włoska - makaron z łososiem - mniam mniam Zbliżenia - paradoksalnie choc to knajpka maja tam i jedzenie i to bardzo dobre Moment - kolo kolanka i fabryki pizzy na Kazimierzu - makarony super, sałatki tez fajne. Duze porcje , fajne miejsce. na słodko: Loch camelot - na Tomasza - sernik boski!!!! Galeria krakowska - ostatnie piętro - avanti? [srednio - drogo] sernik, marzenie!!!! Wedel na rynku - warto nawet tylko wejsc na chwile - swietne miejsce - ciekawie wrzucone w zastana architekture
galeria krakowska - tira :) galeria krakowska - sernik

bourgeoisiebourgeoisie
zdecydowanie zapiekanki u Endziora na Kazimierzu, z sosem czosnkowym <3

davadava
'Miód i Malina' pyszne makarony i mięska 'Carlito' doskonałe makarony i przystawki (pizzy nie polecam) 'Mammamia' "Cyklop' jedyna jadalna pizza w Krakowie 'Ankora' wielki wybór doskonałych win i jedzenie na życzenie (szef kuchni komponuje potrawy wedle życzeń) 'Piemento' najlepsze mięso w Krak. (grill argentyński) 'Jeff's' dla fanów amerykańskiego jedzenia.wbrew pozorom pyszne choć ogromne porcje (żeberką w sosie musztardowo-miodowym zasługują na uwagę) 'Farina' doskonałe ryby pieczone w całości w ziołach i dobry krem brulee (reszta potraw średnia) 'Myiako' najbardziej smakuje mi to właśnie sushi w całym krak. 'Szara' dobra restauracja i duży wybór lekkich dań i win można wymieniać w nieskończoność :)

cocococo
"PIEROGI NA MIODOWEJ"(ul.miodowa 15 o ile pamietam) i "PIEROGI U VINCENTA" (vincenta sa na jozefa, rakowickiej i miodowej bodajze) moje faworyty.... kocham pierogi w ogole ale te z miodowej włoskie(czyli z mozzarella suszonymi pomidorami i ziolami) to orgazm dla podniebienia... a te z vincenta to chyba wszystkie wszystkie sa naj naj naj !

davadava
Cytat: coco
"PIEROGI NA MIODOWEJ"(ul.miodowa 15 o ile pamietam)
i "PIEROGI U VINCENTA" (vincenta sa na jozefa, rakowickiej i miodowej bodajze)
moje faworyty.... kocham pierogi w ogole ale te z miodowej włoskie(czyli z mozzarella suszonymi pomidorami i ziolami) to orgazm dla podniebienia... a te z vincenta to chyba wszystkie wszystkie sa naj naj naj !

tam jeszcze pierdogów nie jadłam a uwielbiam ! brzmi pysznie :)

shrimpshrimp
a wiecie moze gdzie w okolicach rynku mozna kupic chinskie na wynos, ktore daja w takich malych kartonowych pudeleczkach jak z amerykanskich filmow? :P

davadava
Cytat: shrimp
a wiecie moze gdzie w okolicach rynku mozna kupic chinskie na wynos, ktore daja w takich malych kartonowych pudeleczkach jak z amerykanskich filmow? :P

jakoś tak zaraz musisz skręcić w prawo jak jesteś na Floriańskiej. na Jana albo Tomasza zobaczysz bo widać z ulicy szyld. pyszne to chińskie jest choć mały wybór :)

shrimpshrimp
ooo dziekuje bardzo :)

MagdaPKMagdaPK
A ostatnio Asia Tao otworzyli również na Gordzkiej bliżej pl. Wszystkich Świętych.

mietowkimietowki
kfc-tortilla.haha ;d

pleasureseekerpleasureseeker
Ja ze swojej strony mogę podać CK Dezerter na Brackiej. Świetne jedzenie, ceny przyzwoite i ogólnie miła atmosfera. Lubię Miyako Sushi, mają tam sushi na poziomie. Jest też nowo otwarta restauracja Shanti na Dekerta, byłam tam niedawno, jadłam smaczny makaron z krewetkami, ogólnie serwują tam tajskie jedzenie. Usłyszałam też ostatnio o czymś takim jak Krakowskie Przedmieście z lunch barem, ale to napiszę o tym jak sprawdzę. :)

Amelia24Amelia24
jeśli mówić o dobrych restauracjach w Krakowie nie można pominąć restauracji Scandale Royal na Placu Szczepańskim.
bardzo dobra kuchnia, bogate menu. Ja jestem fanką owoców morza i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że w tej restauracji serwują najlepsze krewetki.

charlotta24charlotta24
Potwierdzam MAMMA MIA, bardzo dobre i tanie jedzienie; duga opcja to Jadłodajnia na Augustynskiej ale tylko obiadki tam sa, otwarta od 13 do 15, tanio i smacznie, super pierogi w piatki!!!

ArrabiataArrabiata
Odpowiadając na komentarz Amelii24, chciałam przypomnieć, że istnieje jeszcze jeden lokal, Le Scandale i znajduje się na Placu Nowym. Serwuje dania kuchni fusion, ma doskonały koktajlbar (warto spróbować różowej pantery), a obsługę naprawdę poza krakowskim standardem. 

emte_emte_
A ja dorzuce Chaczapuri; porcje ogromne, a aczma przeepyszna!

Adam1987Adam1987

ja osobiście stane murem za restauracją Yummy na Rynku Głównym w Krakowie. Świetna kuchnia, bogate menu, fajna i miła obsługa:) no i nieśmiertelne żeberka i steki:d mniam!;D W necie znalazłem jeszcze rabat na tą restaurację http://www.fastdeal.pl/oferta/45_zl_zamiast_100_zl_na/178
opłaca się więc podwójnie, polecam:)

Strona:
1 2 3 4

Odzyskaj hasło